لیست مشخصات، قیمت و خرید بلبرینگ های خطی


لاینر بیرینگ یا بلبرینگ خطی نوعی از بیرینگ ها هستند که برای انتقال نیرو به صورت خطی و جا به جایی روی محور شفت طراحی شده‌اند. این بیرینگ ها از یک بدنه، یک حلقه داخلی و چندین ردیف سرتاسری ساچمه تشکیل شده‌اند. ساچمه‌ها در مسیر حرکت خود به صورت صف شده داخل حلقه داخلی قرار دارند و باعث کاهش اصطکاک و سایش، عملکرد یاتاقان را بهبود می‌بخشند.

  1. لاینر بیرینگ‌ها در انواع مختلفی تولید می‌شوند که بر اساس شکل، ابعاد، جنس و ویژگی‌های مختلف دسته‌بندی می‌شوند. برخی از انواع رایج لاینر بیرینگ‌ها عبارتند از:
  2. لاینر بیرینگ ساده: نوعی لاینر بیرینگ که بدون هیچ محفظه یا مهر و موم است و مناسب برای کاربردهای سبک و با سرعت پایین و است.
  3. لاینر بیرینگ محفظه دار: نوعی لاینر بیرینگ که دارای یک محفظه پلاستیکی است که ساچمه‌ها را درون خود نگه می‌دارد و جلوگیری از تماس آن‌ها با هم را فراهم می‌کند. این نوع لاینر بیرینگ مناسب برای کاربردهای با سرعت و بار متوسط است.
  4. لاینر بیرینگ مهر و موم دار: نوعی لاینر بیرینگ که دارای یک یا دو مهر و موم در دو طرف حلقه داخلی است که جلوگیری از ورود آلودگی، رطوبت، گرد و غبار و … به داخل یاتاقان را فراهم می‌کند. این نوع لاینر بیرینگ مناسب برای کاربردهای با شرایط سخت و نامساعد است
  5. لاینر بیرینگ های فلنج دار: بر خلاف لاینر بیرینگ های بالا این بیرینگ ها در لبه های یک یا دو طرف خود دارای فلنج ها ی مختلفی که هرکدام برای کاربرد خاصی طراحی شده اند می باشند.
دسته ها